Codzienność

Szykuję się do wpisu o naszym wyjeździe ponoworocznym. Będzie. Tymczasem pół dnia spędzamy z Marcysią na dworze. Jest tak pięknie, wiosennie, ciepło. Że nawet sama nie wiem czy mam jeszcze ochotę na wyciąganie sanek z piwnicy. Wieś dzieli się z nami swoim dobrem. Na każdym kroku spotykamy jakiegoś kotka, pieska, kurę czy konia. Mała zachwycona, a i ja staram się wdychać całą sobą te spacery. Łapać promienie, wsłuchiwać się w przyrodę, pokazywać ją Marcelce. Chwytać ten czas, który mamy tylko dla siebie, doceniać go i nie narzekać. Nie narzekać.


A po powrocie? UKŁADAMY! Zaczęło się od pierwszych puzzli duo, które przyniósł Mikołaj. Djeco jak zwykle zachwyca. Mimo że na pudełku widnieje 2+, mała eM radzi sobie z nimi wyśmienicie. Zawsze zaczyna od dopasowania mamy rybki z małą rybką, potem zebra, siup siup i ułożone! Dlatego pod choinką znalazła kolejną wersję puzzli duo (oczywiście, że Djeco), tym razem mamy za zadanie znaleźć domek dla kotka, konia, królika... Polecamy szczerze! Ale puzzle duo to jeszcze nie wszystko! Babcia niespodziewanie podwyższyła nam poprzeczkę! Puzzle 2,3,4-elementowe (kukuryku!). Kilka prób i ... gotowe!

- Mamuuuśśś, Maaamuuuś!
- Słucham Cię córuuś??
- Miśśś!

<3

Mea 09.01.2014, 22:52

Ależ Marcela ma boskie włoski :) Piękne te Wasze puzzle :) Musze zakupić jedne i przetestować na Jagodzinie, bo u nas póki co królują drewniane dopasowywanki

maleem 09.01.2014, 15:28

sprawa imienin jest do tej pory nieokreślona! :O naprawdę. nie mam pojęcia kiedy powinnyśmy obchodzić imieninki! najpierw założyliśmy, że 31 stycznia, ale dat jest kilka i tak jakoś się to wszytsko rozmywa.

Mag dziękujemy! spóźnione, na zaś, czy na dziś. :) cieszą!

mamuś powala na łopaty.
eeeejj my chcemy Was odwiedzić!

Matka Niedźwiedzich. 09.01.2014, 14:53

mamuś, mamuś :)

jednak dziewczynka to dziewczynka. mój hycel nie układa puzzli. każe to robić nam (tak, duo tylko brzydsze niż Wasze i Peppa, rzecz jasna) to układamy. 4 elementy, a on patrzy, cieszy się i.. pędzi dalej.

Marcelinko, nie wiem czy dzisiaj ale wszystkiego, co dobre (czyli w praktyce życzę Ci mamy ;)) w Dniu Imienin!

:)